Odżywianie zgodne z grupą krwi - grupa "A"

     Co jeść, jak żyć? - czyli kilka wskazówek dla osób z grupą krwi "A"
W walce z wieloma zdrowotnymi przeciwnościami, w grupie A, prócz samej diety, która jest niezwykle istotna
(zdecydowanie bezmięsna !!!),
ogromną rolę odgrywa ustabilizowany rytm dobowy.
Osoba z grupą A powinna zasypiać zawsze przed 23 (tak wcześnie jak to tylko możliwe) i wstawać o wschodzie słońca.
Dlaczego?
Otóż, wydzielanie jednego z hormonów stresu czyli kortyzolu podlega właśnie rytmowi dobowemu. Największe jego ilości (w warunkach idealnych) wydzielają się między 6 a 8 rano. Następnie poziom ten sukcesywnie maleje, przyjmując wieczorem wartości minimalne, po to by podczas snu zachodziły niczym nie zakłócone procesy odnowy w wielu tkankach i układzie odpornościowym. Jeśli rytm ten zostaje zaburzony, niemożność bieżącej regeneracji prowadzi do przedwczesnego starzenia organizmu ze wszystkimi jego konsekwencjami.

Osoba z grupą A, która chce pozbyć się nadwagi, wbrew wielu zaleceniom, powinna unikać diet niskokalorycznych i opuszczania posiłków (głód jest potężnym źródłem podwyższającym poziom kortyzolu). Ze względu na niską w tej grupie zawartość kwasu żołądkowego posiłki powinny być niewielkie (z wyjątkiem obfitych, równoważących potrzeby metaboliczne śniadań), ale częstsze. W przeciwieństwie do ekstrawertycznych "zerówek", introwertyczni przedstawiciele grupy A to często osoby tłumiące negatywne emocje, martwiące się tym co było, będzie i tym, co zapewne nigdy się nie wydarzy. Jeśli w dodatku spotyka je bardzo stresująca sytuacja losowa (np. utrata bliskiej osoby), mimo niemożności przełknięcia najmniejszego kęsa pożywienia przy jednoczesnym długotrwałym braku snu, może dojść u nich do tzw. "tycia z powietrza" (zjawisko to również związane z podwyższonym poziomem kortyzolu). Wyeliminowanie martwienia się "na zapas" nie jest na pewno łatwe, ale warto zdać sobie sprawę, że nie pozostaje ono bez wpływu na funkcjonowanie wielu układów, w tym również immunologicznego. Dlatego poza próbą zmian również w tej kwestii, aby jak najdłużej zachować zdrowie, powinny one pomyśleć o wprowadzeniu do porządku dnia ćwiczeń odprężających (nie służy im obciążający organizm wysiłek fizyczny) i nie zapominać o kontakcie z muzyka relaksacyjną.

Niezwykle ważną sprawą jest zapewnienie sobie regularnych badań w zakresie profilaktyki kardiologicznej i onkologicznej.

                                                                                                                                                      
Dzięki stosowaniu właściwej diety są w stanie znacznie ograniczyć czynniki ryzyka zdrowotnego. (lista produktów)
Jeśli osoby posiadające grupę A wezmą sobie te wskazania do serca i co najważniejsze wprowadzą je w życie, organizm odwdzięczy się zwiększoną aktywnością życiową, jasnością umysłu i długowiecznością.
/źródło: intenet/

powrót do STRONY GŁÓWNEJ