Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.


Archiwum
 
Olej lniany(omega3)

OLEJ LNIANY(omega-3)

Poniższe treści mają charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym razie nie mogą być traktowane jako forma konsultacji lekarskiej.

Zamieszczenie poniższych informacji ma na celu możliwie jak najpełniejsze wykorzystanie tego wyjątkowego produktu, jakim jest olej lniany.

Ani osoba publikująca niniejsze treści, ani jej autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne błędy oraz jakiekolwiek skutki wykorzystania tychże informacji.

                            


Siemię lniane
 Z pewnością każdy z Nas przynajmniej raz w życiu użył zaparzonych nasion lnu dla poratowania żołądka.

Ale tu jego funkcja się nie kończy. Len bowiem posiada kwasy alfalinolenowe omega- 3 niezastąpione w funkcjonowaniu naszego organizmu. Tak jak używamy tłuszczu i smaru dla przedłużenia żywotności naszych aut i innych przyrządów, tak sami również powinniśmy używać substancji, która „naoliwi” Nasz organizm, a żaden tłuszcz nie zrobi tego lepiej, jak OLEJ LNIANY.

Surowiec Oleju lnianego- Siemię lniane zawiera:
- lekkostrawne białko, które należy do jednych z najlepiej strawnych i wartościowych białek roślinnych. Wskaźniki strawności białak lnu pod działaniem enzymów trawiennych należą do jednych z najwyższych i co zadziwiające są wyższe nawet od strawności białka mleka. Białko lnu jest także wyjątkowo bogate w:
- aminokwasy egzogenne, m.in. tryptofany, wpływające korzystnie na wzrok i zapobiegające
chorobom skóry.


- lignany- substancje roślinne tzw. fitohormony, które na skutek działania bakterii jelitowych mogą być przetwarzane w organizmie człowieka w hormony płciowe typu estrogenów. ( związki roślinne podobne w budowie chemicznej i działaniu do estrogenów- żeńskich hormonów). Są to jednocześnie związki o charakterze antyutleniaczy zapobiegające wielu
niepożądanym reakcjom w organizmie człowieka. Lignany wspomagaja obniżenie poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, leczeniu objawów menopauzy, a nawet niektórych typów i stadiów nowotworów


ZAWARTOŚĆ LIGNANÓW W SIEMIENIU LNIANYM JEST ŚREDNIO AŻ 700 RAZY WIĘKSZA NIŻ W INNYCH PRODUKTACH!
LIGNANY SĄ JEDNYMI Z NAJSILNIEJSZYCH ANTYOKSYDANTÓW= PRZECIWUTLENIACZY!


- błonnik pokarmowy, który z uwagi na wyjątkową spoistość i lepkość posiada skuteczne właściwości osłaniające i ochronne. Osłaniając ściany przewodu pokarmowego działają łagodząco, regulując trawienie i ułatwiając poślizg treści pokarmowej. Błonnik pokarmowy to także naturalna bariera, która ogranicza wchłanianie substancji szkodliwych i oczyszcza organizm z metali ciężkich i toksyn.

- witaminy i związki mineralne:
• ok. 0,5 mg/g witaminy E
• kwas foliowy
• kwas nikotynowy
• biotyna
• witaminy Bı, B2, i B6
• magnez; 1 łyżeczka nasion lnu = ok.34 mg magnezu, czyli tyle ile filiżanka 2%mleka
+ok.66 mg potasu, czyli tyle ile zawiera 1 jajko

- a przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), w których wyróżnia się kwas alfalinolenowy omega- 3, poszukiwany w diecie ze względu na korzystny wpływ na przemiany lipidowe krwi i obniżenie poziomu cholesterolu

 

OLEJ LNIANY W DIECIE DR. BUDWIG - koniecznie zobacz !!!

!!! kontakt !!!
                                      
                                 
                                             
                    
Copyright (c)2009 Andrzej Wasilak & Cal.pl Liczniki